• Güzelyalı Kampüsümüzü Gördünüz Mü?
 • site haritası
 • iletisime geçelim  |
 • ana sayfa  |
 • Masal Gibi Bir Okul

  VİDEO

  Videoyu izleyerek kampüsümüzü yakından tanıyın.

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Masal Gibi Bir Okul

  Çizgi Film Çocuk Evi İnciraltı Kampusü`nde her şey çocuklar için... Doğanın içinde onlara ayrılmış özel bir alan, adeta bir masal

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Güvenlik

  Çizgi Film Çocuk Evi İnciraltı Kampüsü’nde ulaşım ve güvenlik konuları büyük bir hassasiyetle ele alınmaktadır...

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Bizden Haberler

  Kampusümüz içerisinde yapılan etkinlikler ve son haberlerimiz...

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Eğitimde Kalite

  Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Birimleri Bölümü`den Yard. Doç. Vesile Yıldız Demirtaş’dan destek alan Çizgi Film Çocuk Evi;...

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Çizgi Film Çocuk Evi

  Bir yer düşünün! içinde sadece doğanın seslerini barındıran, ruhunu taşıyan... bitkileri ve hayvanlarıyla zengin... yeşiliyle huzurlu... Bir ekip düşünün! Doğa kadar aktif, deneyimli, sistemli ve sevgi dolu...

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Sanal Tur

  ....
         
  

  Eğitim Programlarımız

  Eğitim programlarını geliştirilip uygulanmasında, öğretmenlerinin yetiştirilmesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Birimleri Bölümü’den Yard. Doç. Dr. Vesile Yıldız Demirtaş’dan destek alan Çizgi Film Çocuk Evi; öğrencilerine,


  Aktif Öğrenme Yöntem ve Teknikleri


  Temelinde sosyal etkileşim olan, çocuğun ihtiyaçlarına cevap verebilen, zihinsel yeteneklerini kullanmasını sağlayan, işbirliği becerilerini ön plana çıkaran,kendi öğrenmesi ile ilgili kararlar almasına olanak veren bir sistemdir. Mevcut ortamı, metaryelleri değerlendiren, erken çocukluk eğitiminde her etkinlikte uygulanabilen bir yaklaşımdır.


  Çizgi Film Çocuk Evi’nde oyun, eğlence ve sürpriz öğelerinin olduğu, çocukların merak duygusuna cevap veren , keşfederek öğrenmenin gerçekleştiği öğretimsel işlerle, aktif öğrenme yöntem ve teknikleri kullanılır. Bu uygulamalar, çocukların ilişki kurma ihtiyaçlarını birbiriyle kurdukları sosyal etkileşim yoluyla giderek öğrenme enerjilerini öğrenme etkinliklerine etkin bir şekilde eklemelerine neden olur.


  Scamper(Farklı Düşünme Etkinlikleri)


  Farklı Düşünme Etkinlikleri olarak da adlandırılan Scamper, tek bir nesne, eşya, masal,öykü veya şiire yöneltilen düşünme yöntemi sistemidir. Bunu yapmak için çocuğa sorular sorulur. Sorular çocuğun alık olmadığı bir şekilde düşünmesini sağlar. Beyin fırtınası uygulamalarında çocuğun söylerdikleri her fikir, öneri değerlendirilir. Kesin doğru ve yanlış yoktur, ne düşündüğü çok önemlidir.
  Farklı düşünmeyi, varolan düşünce modelleri kırarak yenilerin oluşmasını sağlayan bu etkinlikle çocuk, bir süre   sonra çok boyutlu düşünmeye, sezgilerini kullanılmaya ve konu ne olursa olsun yaratıcı çözümler üretmeye başlayacaktır.

   

  Yaratıcı Drama Uygulamaları


  Her ay çocukların doğal ortamda yaratıcılıklarını geliştiren, birlikte oynayarak birlikte keşfetmelerini sağlayan, dil gelişimlerini destekleyen, grup kurallarını öğreten, eğlenceli yaratıcı drama uygulamaları her günkü etkinlikler içinde yerini almaktadır.
  İnsan beyni, sözel-dilsel, mantıksal-matematiksel, müziksel-ritmik gibi zeka alanlarını içermektedir. Çocuklarda var olan zeka gelişimlerini dışarı çıkartıp neler yaptıklarını değil, neler yapabileceklerini gösteren eğitim yöntemleri gelişimleri için büyük bir önem taşımaktadır.

   

  Çoklu Zeka

   

  İnsan beyni, sözel - dilsel, mantıksal - matematiksel, müziksel - ritmik gibi zeka alanlarını içermektedir. Çocuklarda varolan zeka gelişimlerini dışarı çıkartıp neler yaptıklarını değil neler yapabileceklerini gösteren eğitim yöntemleri gelişimleri için büyük önem taşımaktadır. 

   

  Proje Çalışmaları


  Proje, düşünme, hayal etme, özgünlük demektir. Her ay çocukların birlikte keşfedilip öğrenecekleri, bilimsel düşünme becerilerini kazanacakları aile katılımlı proje çalışmalarıdır. Çocukların ilgi ve merak duyduğu proje konular(yaprak-süt – diş fırçası- hastane- kemik- ağaç vb) öğretmenler eşliğinde derinlemesine incelenir. Daha kolay ve yaşam boyu öğrenmeleri sağlanır.


  Değerler Eğitimi


  Yedi yaşına kadar çocuğa, sabırlı, hoşgörülü ve sevgi dolu olmasını sağlayan, saygı gösteren, görgü kurallarını öğreten değerler eğitim verilmektedir. Amaç ; çocukta, değerler oluşturmak ve bu değerleri davranış haline getirerek sağlam bir kişilik yapısı oluşmasını sağlamaktadır.

   


  Paylaş
  
  gonet-logo.jpg, 2,7kB