• Güzelyalı Kampüsümüzü Gördünüz Mü?
 • site haritası
 • iletisime geçelim  |
 • ana sayfa  |
 • Masal Gibi Bir Okul

  VİDEO

  Videoyu izleyerek kampüsümüzü yakından tanıyın.

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Masal Gibi Bir Okul

  Çizgi Film Çocuk Evi İnciraltı Kampusü`nde her şey çocuklar için... Doğanın içinde onlara ayrılmış özel bir alan, adeta bir masal

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Güvenlik

  Çizgi Film Çocuk Evi İnciraltı Kampüsü’nde ulaşım ve güvenlik konuları büyük bir hassasiyetle ele alınmaktadır...

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Bizden Haberler

  Kampusümüz içerisinde yapılan etkinlikler ve son haberlerimiz...

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Eğitimde Kalite

  Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Birimleri Bölümü`den Yard. Doç. Vesile Yıldız Demirtaş’dan destek alan Çizgi Film Çocuk Evi;...

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Çizgi Film Çocuk Evi

  Bir yer düşünün! içinde sadece doğanın seslerini barındıran, ruhunu taşıyan... bitkileri ve hayvanlarıyla zengin... yeşiliyle huzurlu... Bir ekip düşünün! Doğa kadar aktif, deneyimli, sistemli ve sevgi dolu...

  ....
  Masal Gibi Bir Okul

  Sanal Tur

  ....
         
  

  İşte Biz

  Çocuk Olmak...

   
  Saf, yalın ve önyargısız, tehlike ve olumsuzluklardan bihaber, olduğu gibi doğal olan bütün canlılarla uyumlu, dost, kardeş... Herşeyi ilk tadan, gören, algılayan, elleri küçük, yüreği büyük bedenlerden çok daha geniş ve derin... Tuttuğu ele sevgiyi, dokunduğu her şeye hayat veren, umudun kaynağı, yarının emanetçisi. Beslendiği gibi büyüyen, vermeyi aldıklarından öğrenen geleceğin erkeği, kadını...
   
  " İlgiyi, bilmeyi ve en iyiyi, en çok hak ediyor!" diye çıktık yola...
   
  Ellerini tuttuk!

  Çizgi Film Çocuk Evi, ‘çocuk’ için kuruldu. Onu ilgilendiren, onu besleyen, büyüten her şeyi içinde barındıran Çizgi Film Çocuk Evi, 1995 yılında çocukların ellerinden tuttu, değerlerince büyümelerine ortak oldu. Aileleri için yarattığı güvenle her geçen gün başarısını arttırdı. Bugün üniversite öğrencisi olan öğrencilerini görmenin gururunu yaşıyor.

  Sosyal, özgüveni gelişmiş, karar verme becerisine sahip, eleştirel düşünebilen, problem çözüp, yaratıcı düşünebilen, öğrenmeyi öğrenen, sevgi dolu çocuklar yetiştiren Çizgi Film Çocuk Evi, çocuklara evin sıcaklığını ve bir ailenin şevkatini yaratıyor.

  Her zekanın geliştirilebileceğine inanan Çizgi Film Çocuk Evi, güçlü eğitim kadrosuyla çocukların zihinsel yeteneklerini kullanarak bilgiyi keşfettiği, açıklamalar yapıp sorular sorduğu, örnekler bulduğu, karşılaştırmalar yaptığı, kendi öğrenmesi ile ilgili kararlar alıp uygulayabilidiği, içinde sosyal etkileşim olan aktif öğrenme sistemiyle bugün benzerlerinden  farklı bir noktada duruyor. Ve bugün, geliştirilen yepyeni eğitim anlayışıyla İnciraltı Kampüsünü hayata geçirdi.
   
  Doğayla tazelendik!

  Alışılagelen Çizgi Film kalitesini ve güvenini, doğanın içinde daha farklı bir konseptle sunan, içeriğini, ilave eğitim programlarıyla zenginleştirilen İnciraltı Kampüsü; 16 yıllık tecrübe ve bilgi birikimiyle alanında başarısını ve uzmanlığını kanıtlamış Lale Kırmızıkuşak ve Hale Gengör tarafından yaşama geçirildi.

  İnciraltı Kampüsü; güzel yarınlar için sevilmesi ve korunması gereken iki en değerliyi; “çocuk ve doğa”yı bir araya getiriyor. Doğayla içiçe, kentin gürültüsünden, hava kirliliğinden uzak, bir okadar da kent merkezine yakın mesafede İnciraltı’nda 1200 m2 kapalı, 13 dönüm arazi üzerine kurulan Kampüs; 2-6 yaşarası çocuklara, çok farklı, yenilikçi, eğlenerek öğreten, büyüklerin yeniden çocuk olmak isteyecekleri kadar güzel ve ayrıcalıklı bir eğitim sunuyor.

  Fark yarattık!

  Bir yer düşünün! İçinde sadece doğanın seslerini barındıran, ruhunu taşıyan...Bitkileri ve hayvanlarıyla zengin... Yeşiliyle huzurlu... Bir ekip düşünün! Doğa kadar aktif, deneyimli, sistemli ve sevgi dolu...

  İzmir’de bu konseptte ve büyüklükte tek çocuk evi olan Çizgi Film Çocuk Evi İnciraltı Kampüsü;

   
  • Bahçesinde, meyve ağaçları, tarım bahçeleri ve seralar ile çocukların Kampüs içinde gezebilecekleri midilli atları, ördekler, Heide’nin keçilerinden Sannen keçileri, kuzular, tavuk, horoz, civciv ve tavşanlar ile tavus kuşuna sahiptir. Bu dost hayvanlar, Pegasos Veteriner Kliniği kontrolündedir.
    
  •  Sağlık Bakanlığı kriterlerine uygun havuzunda profesyonel antrenörler eşliğinde yüzme dersleri verilmektedir. Küçük yaş için oyun havuzu da vardır.
    
  •  Beslenme programı, Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Mehlika Öktem tarafından hazırlanmaktadır.
    
  • Çocukların beslenmesiyle ilgili tüm aşamalar, Gıda Mühendisi Deniz İkbal Mit danışmanlığında titizlikle kontrol edilmektedir.
    
  • Açık ve kapalı tüm alanların hijyen denetimi ve uygulaması National Britannia Turkey tarafından yapılmaktadır.
    
  • Jeneratöre ve her türlü teknik donanıma sahiptir.
   


  Paylaş
  
  gonet-logo.jpg, 2,7kB