İŞTE BİZ

İŞTE BİZ

güneş

Çocuk Olmak...

Saf, yalın ve önyargısız, tehlike ve olumsuzluklardan bihaber, olduğu gibi doğal olan bütün canlılarla uyumlu, dost, kardeş... Herşeyi ilk tadan, gören, algılayan, elleri küçük, yüreği büyük bedenlerden çok daha geniş ve derin... Tuttuğu ele sevgiyi, dokunduğu her şeye hayat veren, umudun kaynağı, yarının emanetçisi. Beslendiği gibi büyüyen, vermeyi aldıklarından öğrenen geleceğin erkeği, kadını...

" İlgiyi, bilmeyi ve en iyiyi, en çok hak ediyor!" diye çıktık yola...

Ellerini tuttuk !

Çizgi Film Çocuk Evi, ‘çocuk’ için kuruldu.
Onu ilgilendiren, onu besleyen, büyüten her şeyi içinde barındıran Çizgi Film Çocuk Evi, 1995 yılında Güzelyalı Kampüsüyle çocukların ellerinden tuttu, değerlerince büyümelerine ortak oldu. Aileleri için yarattığı güvenle her geçen gün başarısını arttırdı. Bugün üniversite mezunu olan öğrencilerini görmenin gururunu yaşıyor.

Doğa ile tazelendik !

Alışılagelen Çizgi Film kalitesini ve güvenini, doğanın içinde daha farklı bir konseptle sunan, içeriğini, ilave eğitim programlarıyla zenginleştirilen İnciraltı Kampüsü; tecrübe ve bilgi birikimiyle alanında başarısını ve uzmanlığını kanıtlamış Lale Kırmızıkuşak ve Hale Gengör tarafından 2010 yılında yaşama geçirildi. Güzel yarınlar için sevilmesi ve korunması gereken iki en değerliyi; “çocuk ve doğa”yı bir araya getiren İnciraltı Kampüsü İzmir’de bu konsept ve büyüklükte tek çocuk evi olmanın farkını sürdürmektedir.

‘Minik‘ ama büyük adımlar attık !

Bebeklikten çocukluğa geçiş döneminde olan miniklerimiz için onlara özel, rahat, güvenli, sakin huzur dolu bir ortamda oynayıp, araştırıp, yeni keşifler yapabilmeleri için 2016 yılında Çizgi Film Çocuk Evi ailesine İnciraltı Mini Kampüsü katılmıştır. İnciraltı Kampüsüyle komşu olan İnciraltı Mini, miniklerimize zenginleştirilmiş oyun alanları, sınıfları ve bahçesiyle özgürce oynama, koşma, zıplama, atlama gibi aktifleşme imkanı yaratıyor.

MİSYONUMUZ

Her zekanın geliştirilebileceğine inanan Çizgi Film Çocuk Evi, güçlü eğitim kadrosuyla çocukların zihinsel yeteneklerini kullanarak bilgiyi keşfettiği, açıklamalar yapıp sorular sorduğu, örnekler bulduğu, karşılaştırmalar yaptığı, kendi öğrenmesi ile ilgili kararlar alıp uygulayabilidiği, içinde sosyal etkileşim olan aktif öğrenme sistemiyle bugün benzerlerinden farklı bir noktada duruyor.

Çizgi Film Çocuk Evleri benzersiz kampüslerimizle de, onlar için önemli olan oyunlar oynamalarını sağlayan, merak ettikleri doğa ve hayvanları keşfe çıkmalarına olanak tanıyan, sağladığı güven ortamıyla saygı ve sevgiyi hissettiren, meraklarını ve sanata duyarlılıklarını bilim ve resim gibi çalışmalarla teşvik eden, onlara en doğal isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılayan sımsıcak ikinci bir yuva konumundadır.

 

VİZYONUMUZ

Sevgi ve Güven şemsiyesi altında;
“Her çocuk özeldir” ilkesi doğrultusunda;
Kendini ve çevreyi keşfeden, merak eden ve cevaplarının peşine düşen, aktif öğrenen, araştırıcı ve kâşif, hayal gücü kuvvetli, problem çözüp yaratıcı düşünebilen, kendini ifade edebilen, sosyal ve özgüveni gelişmiş, karar verme becerisine sahip, eleştirel düşünebilen, öğrenmekten keyif alan, öğrenmeyi öğrenen, doğayı, hayatı ve sanatı seven, doğanın içinde oyunla büyüyen ve gelişen, mutlu ve sevgi dolu, yarının bireylerini yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

 kelebekler

KADROMUZ

LALE KIRMIZIKUŞAK, HALE GENGÖR

İDARİ YÖNETİCİLER, KURUM SAHİPLERİ

Lale Kırmızıkuşak 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olup, kuruluşunun ilk yıllarından itibaren Çizgi Film Çocuk Evi Güzelyalı Kampüsünde idari yönetici olarak, alanında uzman ve eğitim öneminin bilinciyle çalışmıştır. 2010 yılında Hale Gengör’ün de katılımıyla iki kız kardeş Çizgi Film kalitesini ve güvenini, yenilenen kurumsal marka anlayışıyla zenginleştirip Güzelyalı Kampüsünü bünyelerine kattılar ve İnciraltı Kampüsünü hayata geçirdiler. 2016 yılında açılan İnciraltı Mini kampüsüyle Çizgi Film ailesini büyütmeye devam etmektedirler.
Lale Kırmızıkuşak’ın 30 yıllık deneyimi ve Hale Gengör’ün 30 yıllık hukuk kariyerinin getirdiği işletme anlayışıyla birleşen hayallerini sınırsız sevgiyle bütünleştirip, çocukların geleceğine dönüştürüyorlar.

HALE ÖZKARA
HALE ÖZKARA MÜDÜR-PSİKOLOG
ESİN BAKİOGLU
ESİN BAKİOGLU MÜDÜR, GÜZELYALI
EVŞİN BİNER
EVŞİN BİNER MÜDÜR
MELİSA DURAN
MELİSA DURAN HALKLA İLİŞKİLER, İNCİRALTI
PIRIL ALTINKESERLER
PIRIL ALTINKESERLER HALKLA İLİŞKİLER
ASLI ULUSAKARYA
ASLI ULUSAKARYA PSİKOLOG
TANITIM FİLMİ